Złota Zakładka – nagroda blogerów książkowych. Moje nominacje

Moi Drodzy! Nie wiem, czy słyszeliście już, że w tym roku powraca Złota Zakładka? Zastanawiacie się może cóż to takiego? Otóż Złota Zakładka to nagroda przyznawana przez blogerów książkowych. Dużo czytamy, sporo myślimy o książkach, trzymamy rękę na wydawniczym pulsie… Chcemy nagrodzić te książki i tych autorów, którzy naprawdę nam się podobali, którzy wzruszyli, dali do myślenia, przestraszyli, wciągnęli w swój świat.

396566_264108320333563_447319755_n

Jesteś blogerem i chcesz oddać swój głos? Oto regulamin:

1. Organizatorami plebiscytu Złota Zakładka są Śląscy Blogerzy Książkowi.

2. Celem plebiscytu jest wyłonienie przez blogerów książkowych najlepszych książek wydanych w roku 2014 oraz nagrodzenie autorów tychże tytułów.

3. Ogłoszenie wyników nastąpi na tegorocznej edycji Festiwalu Literatury Kobiecej „Pióro i Pazur” w Siedlcach (kategoria literatura kobieca) w dniu 17 października 2015 roku oraz 19. Targach Książki w Krakowie (pozostałe kategorie) w dniu 24 października 2015 roku.

4. W głosowaniu w ramach plebiscytu mogą brać udział blogerzy książkowi, którzy prowadzą bloga od co najmniej pół roku (blog został założony najpóźniej 20 stycznia 2015 roku) i opublikowali w tym czasie co najmniej 6 postów.

5. Plebiscyt składa się z dwóch etapów:

     a) I etap: nominowanie tytułów książek w 10 kategoriach w terminie 20 lipca – 20 sierpnia 2015 roku;

     b) II etap: głosowanie na nominowane tytuły w 10 kategoriach w terminie 26 sierpnia – 26 września 2015 roku.

6. Zgłoszenia nominacji przyjmowane są pod adresem mejlowym: zlotazakladka@silesiaczyta.pl . W tytule zgłoszenia proszę pisać „Złota Zakładka – nominacje”, a w treści wiadomości powinien znaleźć się adres bloga, w celu weryfikacji, oraz nominowane tytuły wraz z autorami. Można nominować maksymalnie 3 tytuły w każdej kategorii. Nie ma obowiązku nominowania w każdej kategorii. Każdy bloger może głosować tylko raz, jednak może też dosyłać nominacje w kategoriach, w których jeszcze żadnej książki nie nominował. Wówczas w wiadomości prosimy o taką informację.

7. Kategorie:

     1. Najlepsza literatura kobieca.

     2. Najzabawniejsza książka.

     3. Najlepsza literatura faktu.

     4. Najlepsza książka dla dzieci i młodzieży.

     5. Najciekawsza książka z przeszłością w tle.

     6. Najbardziej wzruszająca powieść.

     7. Najlepsza powieść fantastyczna.

     8. Najciekawsza intryga.

     9. Najmroczniejsza powieść.

     10. Najbardziej apetyczna książka.

8. Książki stanowiące część cyklu oceniane są indywidualnie.

9. Nie zostaną zaakceptowane zgłoszenia, w których:

     – nie będzie podany adres bloga;

     – blog nie będzie spełniał warunków plebiscytu (nie jest w żadnej mierze książkowy, ma mniej niż pół roku, mniej niż 6 postów itp.);

     – nominowane tytuły były wydane w Polsce przed rokiem 2014 lub w roku 2015 (nie można nominować wznowień ani książek, które w kolejnym wydaniu ukazały się pod nowym tytułem);

     – liczba nominacji do poszczególnych kategorii będzie większa niż trzy.

10. Organizatorzy spośród wszystkich otrzymanych nominacji wybierają z każdej kategorii do 10 najczęściej nominowanych tytułów, które przechodzą do II etapu. Na ich bazie zostanie wygenerowana ankieta, do której dostęp otrzymają wszyscy zweryfikowani blogerzy książkowi. Blogerzy nieuczestniczący w I etapie otrzymają dostęp do ankiety po przesłaniu na adres e-mailowy wiadomości zawierającej informację o chęci udziału w głosowaniu wraz z podaniem adresu bloga.

11. Tytułom, które przeszły do II etapu można przyznawać punkty:

     3 – I miejsce;

     2 – II miejsce;

     1 – III miejsce;

     0 – nie mam zdania/nie czytałem.

12. Laureatami plebiscytu są autorzy książek, które w poszczególnych kategoriach, w wyniku głosowania w II etapie, otrzymają najwięcej punktów. W przypadku otrzymania tej samej liczby punktów przez więcej niż jedną książkę z danej kategorii, organizatorzy zastrzegają sobie prawo przeprowadzenia głosowania rozstrzygającego, w którym wezmą udział.

13. Rozstrzygnięcie plebiscytu nastąpi 27 września 2015 roku. Laureaci Plebiscytu (wydawca i autor) zostaną powiadomieni o przyznaniu nagród pisemnie.

14. Dane osobowe osób zgłaszających i głosujących będą wykorzystane tylko do celów związanych z konkursem i nie będą udostępniane innym osobom lub organizacjom. Po rozwiązaniu konkursu zostaną skasowane.

15. Wszelkie wątpliwe kwestie rozwiązują organizatorzy plebiscytu.

∗*∗

Czy macie już swoje typy? Oto książki, na które ja oddałam głos:

1. Najlepsza literatura kobieca: „Botanika duszy” Elisabeth Gilbert

2. Najzabawniejsza książka: „Nomen omen” Marta Kisiel

3. Najlepsza literatura faktu: „Beksińscy. Portret podwójny” Magdalena Grzebałkowska

4. Najlepsza książka dla dzieci i młodzieży: „Mały słownik wyrazów kocich i kociojęzycznych” Przemysław Wechtrowicz

5. Najciekawsza książka z przeszłością w tle: „Anglicy na pokładzie” Matthew Kneale

6. Najbardziej wzruszająca powieść: „Czarne skrzydła” Sue Monk Kidd

7. Najlepsza powieść fantastyczna: „Chór zapomnianych głosów” Remigiusz Mróz

8. Najciekawsza intryga: „Rogi” Joe Hill

9. Najmroczniejsza powieść: „Drach” Szczepan Twardoch

10. Najbardziej apetyczna książka: –

Szczegóły i wszelkie informacje możecie znaleźć:

Zapraszam do głosowania 😀

18 myśli w temacie “Złota Zakładka – nagroda blogerów książkowych. Moje nominacje

  1. dobre nominacje, przynajmniej masz coś co już czytałem hehe ja zawsze mam problem z wyborem tych najlepszych… ale na przykład córka dostała na urodziny świetną ksiażkę ‚A ja nie chcę być księżniczką’ Grzegorza Kasdepke więc w kategorii dla dzieci nie mialbym problemu z wyborem.. hehe

  2. Fajnie, że Złota Zakładka wraca 🙂 Spośród wybranych przez Ciebie książek czytałam jedynie „Botanikę duszy”, ale kilka pozostałych mam zamiar przeczytać. Może sama też zdecyduję się zagłosować, ale z kilkoma kategoriami mogłabym mieć problem.

    • Tak jak pisałam wyżej – nie ma wymogu głosowania w każdej kategorii 🙂

      A ta książeczka zebrała różne słowa, w których zawiera się dźwięk „kot” (np. cotangens) i autor wymyślał takiemu słowu nowe, kocie znaczenie 😀 Ciężko to wytłumaczyć, ale jak będziesz miał okazję, to sprawdź to 😀

    • Hue hue 😀 Ale – nie odbierając niczego Mrozowi – słabą tu miał konkurencję, bo malutko fantastyki wydanej w 2014 przeczytałam, sama nie wiem czemu.

Dodaj komentarz