Wielki konkurs z okazji 1000 polubień strony tanayah czyta!

Cześć kochani! Dziś mam niemałą okazję do świętowania, bowiem… na moim fanpage’u jest Was już ponad 1000! ❤

1016

A dokładnie 1016! Wcale się nie kryguję, mówiąc, że ta liczba jest dla mnie zaskakująca. Gdy w listopadzie 2013 roku zakładałam blog, nie śmiałam wierzyć, że będzie Was ze mną aż tylu. Myślałam głównie o tym, że chcę się podzielić moją miłością do książek, moimi przemyśleniami na temat przeczytanych tytułów, a jak ktoś od czasu do czasu się odezwie i jeśli kilkanaście osób przeczyta moje notki, to już będę szczęśliwa 😀 I byłam, od początku blogowanie sprawiało mi mnóstwo frajdy, a Wy, czytelnicy, jesteście tego ogromną częścią ❤ TYSIĘCZNE DZIĘKI ZA TYSIĄC LAJKÓW! ❤ ❤ ❤

12991046_494293130762302_4646563110816049770_n

Dlatego postanowiłam Wam podziękować organizując konkurs. Wielki książkowy konkurs! To jest właśnie to, co książkoholicy lubią najbardziej, prawda? 😀 Nagród jest dwadzieścia i mam nadzieję, że każdy z Was znajdzie wśród tytułów coś dla siebie i będzie się świetnie bawił razem ze mną, odpowiadając na pytanie (o którym troszkę później). Teraz pokażę Wam, o co możecie zawalczyć 🙂 Chcę z tego miejsca podziękować:

 • Wydawnictwu Literackiemu

literackie

 • Wydawnictwu Vesper/In Rock

vesper250in-rock-1

 • Wydawnictwu Czarna Owca

indeks

 • Wydawnictwu Czwarta Strona

CzwartaStrona_Logo_RGB_podst (1)

 • Serwisowi Granice.pl

logo_granice

Jestem im bardzo wdzięczna! To dzięki nim konkurs doszedł do skutku 🙂

A oto nagrody:

461869-352x500 x2

Maja Lunde „Historia pszczół” (2 egz.)

Jeden z największych norweskich bestsellerów ostatnich lat. Książka, którą jeszcze przed premierą zakupiło 15 krajów.
Trzy intrygujące historie, zwyczajni, a jednak niezwykli bohaterowie, pszczoły i walka o przyszłość naszej cywilizacji.

Epicka w swoim wymiarze, rozgrywana na trzech płaszczyznach czasowych, opowieść, której spoiwem są… pszczoły.
Anglia, rok 1857. William marzył o karierze naukowca przyrodnika. Los jednak chciał inaczej. Żona, gromadka dzieci i sklep z nasionami. Poczucie życiowej porażki sprawiło, że William pogrąża się w depresji. Ponowne natchnienie przychodzi wraz z dawnym naukowym wywodem na temat życia pszczół. William postanawia zbudować ul. Ul, który przyniesie jemu i jego potomkom zaszczyty i sławę…
Stany Zjednoczone, rok 2007. George jest hodowcą pszczół i właścicielem kilkuset uli. Chce rozwijać swoją farmę, by przekazać ją w spadku jedynemu synowi. Cóż z tego, skoro jego marzenia są tak dalekie od marzeń żony i syna. W dodatku wśród pszczelarzy coraz częściej pojawiają się pogłoski o niewyjaśnionej śmierci setek tysięcy owadów.
Chiny, rok 2098. Jedyne miejsce na ziemi, które poradziło sobie z katastrofą. Młoda kobieta Tao całymi dniami ręcznie zapyla drzewa owocowe, które są podstawą gospodarki Chin. Rozpaczliwe chce dać synkowi szansę lepszego życia – życia nadzorcy…

Historia pszczół to do bólu prawdziwa powieść doskonale ukazująca meandry ludzkiej psychiki, napięcia między rodzicami i dziećmi, dojmującą szarość dnia codziennego i pasję, która daje siłę do walki o lepsze jutro. Maja Lunde porusza te wszystkie tematy snując równoległą i porywającą opowieść o niezwykłych owadach, ich miejscu w przyrodzie i ludzkiej cywilizacji.

430362-352x500

Oscar Wilde „Portret Doriana Graya” (1 egz.)

Portret Doriana Graya jest powieścią uniwersalną, w której współczesny czytelnik może odnaleźć własne problemy i rozterki. To lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy w świecie wszechobecnych obrazów i wizerunków szukają własnego oblicza i kształtują obrazy innych, a także dla wszelkiej maści moralistów, którzy nazbyt łatwo szafują potępiającymi wyrokami. Moglibyśmy powiedzieć za Gombrowiczem, który wyciągnął z lektury Wilde’a znakomitą lekcję, że „człowiek jest najgłębiej uzależniony od swego odbicia w duszy drugiego człowieka, chociażby ta dusza była kretyniczna”.

Portret Doriana Graya jest bez wątpienia duchową autobiografią Oscara Wilde’a. Sam artysta uważał, że bohaterowie tej powieści odzwierciedlają różne cechy jego osobowości. Autor pisał w jednym z listów – Portret… „zawiera wiele ze mnie. Bazyli Hallward jest tym, za kogo się uważam; lord Henryk – tym, za kogo uważa mnie świat; Dorian – tym, kim chciałbym zostać – być może w innych czasach”.

Pośmiertne życie Portretu Doriana Graya zaczęło się w Polsce w 1905 roku, kiedy to nakładem „Przeglądu Tygodniowego” ukazał się pierwszy polski przekład powieści autorstwa Marii Feldmanowej. Przekład ten, zachowujący niepowtarzalny klimat epoki, celebrujący modernistyczną dbałość o styl i poetyckie piękno, może pretendować do arcydzieł sztuki translatorskiej.

Prezentowane wydanie Portretu Doriana Graya w przekładzie Marii Feldmanowej wzbogacone zostało pięknymi ilustracjami i secesyjnymi zdobieniami autorstwa Henry’ego Westona Keena (1899–1935), znanego ilustratora książek i litografa, symbolisty i dekadenta tworzącego pod wpływem tradycji Aubreya Beardsleya i secesji.

ec46758ed81ef20b09ce6387001a82a3

Kolorowanka Motyle: ponad 40 pięknych ilustracji wraz z planszami do kolorowania (1 egz.)

Obserwowanie motyli może przynieść wiele radości, stanowią one bowiem źródło oszałamiających wzorów, kształtów i barw, a ilustracje zawarte w niniejszej książce do kolorowania przybliżają ich różnorodność i piękno. Subtelne, klasyczne przyrodnicze ryciny przedstawiają motyle w ich naturalnym środowisku, a na sąsiednich stronach znajdziesz pełnowymiarowe szkice, które tylko czekają na wypełnienie kolorami. Motyle to niezwykle ruchliwe owady, trudne do namalowania z natury, ale dzięki tej książce zyskujesz czas potrzebny, by zbadać je szczegółowo i odwzorować ich niepowtarzalne ubarwienie.
Mamy nadzieję, że dzięki tej książce zyskasz wiele godzin wspaniałej rozrywki, jaką jest kolorowanie!

298498-352x500

Joel McIver „Metallica. Bez przebaczenia” (1 egz.)

Cała prawda o zespole Metallica!

Gdy w 2004 roku ukazało się pierwsze wydanie tej książki wywołało niezwykłe kontrowersje. Autor, Joel McIver, analizuje wzlot i upadek Metalliki, biorąc pod lupę liczne mity, które przez lata otaczały zespół.
To pierwsza książka, która odważyła się pokazać nieupiększoną prawdę na temat początków zespołu, okresie, gdy zyskał sławę najbardziej bezkompromisowej grupy metalowej na świecie i ciągłych kontrowersji, które nękały go w późniejszych latach. Napster, „Playboy”, odwyk, St. Anger i powrót do formy za sprawą Death Magnetic – to kolejne wydarzenia, które porusza niniejsze, uaktualnione wydanie książki, zawierające nowe wywiady.

455938-352x500

Louise Lee „Ostatnia prowokacja” (1 egz.)

Scot „Scat” Delaney to światowej sławy wokalista jazzowy. Ma mnóstwo okazji, żeby zdradzić swoją dziewczynę. Alice, zanim zwiąże się z nim na stałe, chce się dowiedzieć, czy może mu ufać.
Wynajmuje Florence Love, prywatną detektyw specjalizującą się w prowokacjach, by wystawiła na próbę jej narzeczonego. Florence ma tylko dziesięć dni, żeby usidlić przystojnego muzyka i nie złamać swojej żelaznej zasady:
Pani detektyw jest znawczynią mowy ciała, biologii ewolucyjnej i sprytnych przebrań. Jej metody działania są niekonwencjonalne, a skuteczność niezawodna. Jest tylko jedno ale – uwodzeni przez nią mężczyźni rzadko są równie pociągający jak Scot. A przecież nigdy nie należy się zakochiwać w obiekcie prowokacji…

459751-352x500

Katherine Wilson „Takie życie tylko w Neapolu” (1 egz.)

Amerykanka po włosku

Dowcipna i pełna soczystych anegdot opowieść młodej Amerykanki, która przyjeżdża na staż do Neapolu. Krótki pobyt zamienia się w trwałą fascynację kulturą, kuchnią i mieszkańcami tego urokliwego miasta. Katherine zakochuje się w Salvatore i zaprzyjaźnia z jego rodziną. Będąc stałym gościem w ich domu, poznaje włoskie tradycje i uczy się siebie od nowa. Odkrywa niezwykłe jedzenie i wyjątkowe podejście Włochów do świętowania, cielesności i miłości.
Autorka, która przez wiele lat borykała się z zaburzeniami odżywiania, zaczyna po raz pierwszy w życiu doświadczać carnale, czyli poczucia zmysłowości i dobrego samopoczucia we własnym ciele. Uczy się też trudnej sztuki sdrammatizzare – umiejętności wysysania tragizmu z wydarzeń i wypluwania go z szerokim uśmiechem.

461941-352x500

Agnieszka Jeż, Paulina Płatkowska „Nie oddam szczęścia walkowerem” (1 egz.)

Nigdy nie wiadomo, co los przygotował za życiowym zakrętem. Warto się jednak odważyć, by to sprawdzić – zwłaszcza jeśli ma się wsparcie najlepszej przyjaciółki.
Zwariowana, słodko-gorzka opowieść o miłości, sile przyjaźni i poszukiwaniu szczęścia.
Bohaterki to trzydziestoparolatki, które po latach oddalenia przypadkowo wpadają na siebie w sklepie z odzieżą używaną.
Oto Magda – redaktorka w piśmie katolickim, której małżeństwo właśnie się z hukiem i wstydem rozpadło, poznaje Wiktora. Targana dylematami moralnymi, bezradnie się zakochuje i wdaje w romans, który jest rozbujaną huśtawką emocji. Wiktor długo nie potrafi się zdecydować, czy chce stworzyć z Magdą związek, czy wieść życie lekkoducha i bawidamka.
Oto Jagoda – która na łamach prasy kobiecej radzi czytelniczkom w sprawach sercowych. Modelowa matka i żona skrzętnie skrywa przed światem, a także samą sobą, że jej małżeństwo to farsa.
Do czasu. Pewnego dnia niewinny czuły gest dawnego znajomego obudzi w niej pragnienia, o które się nawet nie podejrzewała. Wtedy mąż „postanawia poprawę” i proponuje jej wspólną terapię dla dobra ich związku i rodziny.
Ale jak zapomnieć o Jerzym?
Rusza lawina zdarzeń. Przez niemal rok kobiety przeżywają swe miłości i rozterki, którymi dzielą się w mailowych relacjach.

444186-352x500

Remigiusz Mróz „Rewizja” (1 egz.) Uwaga, trzeci tom cyklu!

Szary człowiek kontra wielka korporacja.
Dyskryminacja kontra tolerancja.
Chyłka kontra Oryński.

Żona i córka robotnika z Ursynowa giną tragicznie w niewyjaśnionych okolicznościach. Ich polisa na życie jest tak duża, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie spieszy się z jej wypłaceniem. Pogrążony w żałobie mężczyzna spodziewa się problemów, ale to, co go spotyka, przechodzi jego najśmielsze obawy…

Ubezpieczyciel odmawia wypłaty, twierdząc, że to robotnik zamordował rodzinę. Zaraz potem prokuratura stawia mu zarzuty, a on rozpoczyna walkę o uniewinnienie i własny honor. Pomaga mu prawniczka, która niedawno pogrzebała całą swoją karierę.

457090-352x500

Magdalena Knedler „Nic oprócz strachu” (1 egz.)

Jeszcze nigdy strach nie był tak namacalny.

Szwecja. Miasto Ystad. To tutaj mieszka komisarz Anna Lindholm. Tu toczy się jej kariera policyjna oraz poukładane życie prywatne, u boku kochającego męża. Pewnego dnia jednak harmonia znika, bo dwie życiowe ścieżki Anny zaczynają się niebezpiecznie splatać…

Vidar – mąż Anny, ulega wypadkowi, w wyniku którego przestaje chodzić. Niedługo potem policjantka otrzymuje list z więzienia, z którego dowiaduje się, że zdarzeniu winny jest Narcyz – seryjny morderca, którego doprowadziła do skazania. Faktów jednak nie udaje się potwierdzić, bo Narcyz umiera otruty.

Anna natomiast zaczyna otrzymywać od tajemniczego nadawcy cytaty z utworów Oscara Wilde’a… Ból w odróżnieniu od przy­jem­ności nie no­si maski.

Pierwsza część trylogii z komisarz Anną Lindholm to epicki kryminał z rozbudowaną warstwą obyczajową na miarę Camilli Läckberg.

352x500

Andrzej Ziemiański „Zapach szkła” (1 egz.)

Andrzej Ziemiański już wiele razy obdarował nas wspaniałymi opowiadaniami. Wystarczy wspomnieć „Waniliowe plantacje Wrocławia” czy „Autobahn nach Poznań” (za „Autobahn…” otrzymał nagrodę im. Janusza A. Zajdla). Fantazja autora jest niewyczerpana, a my możemy się tylko dziwić, jak wiele jest zagadek w naszej, wydawałoby się tak czytelnej, rzeczywistości…

Jeśli chcecie mieć najlepsze opowiadania Andrzeja Ziemiańskiego w jednej książce – właśnie trzymacie ją w ręku!

275339-352x500

Mons Kallentoft, Markus Lutteman „Na imię mi Zack” (1 egz.)

Na imię mi Zack to pierwszy tom serii „Herkules” autorstwa pisarskiego duetu: Mons Kallentoft i Markus Lutteman!

Wszyscy bohaterowie zrodzili się z tragedii.

Leży w ciemnościach. Kiedy chce wstać, uderza się w głowę. Próbuje usiąść, ale to niemożliwe.

Chropowate drewno.

Z każdej strony.

To trumna? Pogrzebali mnie żywcem?

Próbuje poruszać nogami; zauważa, że może nimi swobodnie przebierać.

Zawadza o coś udami. Wygląda na to, że nogi wystają ze skrzyni.

Co to takiego? Gdzie ja jestem?

Słychać warczenie.

W mieszkaniu w Sztokholmie zostają znalezione cztery brutalnie zamordowane Azjatki. Piątą, poważnie okaleczoną, ktoś porzuca pod szpitalem. Obrażenia kobiety wskazują, że została zaatakowana przez psy.

Dwudziestosiedmioletni Zack robi błyskotliwą karierę w policji. W ciągu dnia jest pełnym pasji nadkomisarzem w Jednostce do Zadań Specjalnych. W nocy ucieka od rzeczywistości, ćpając po klubach. Dobrze wie, że długo tak się nie da, ale bolesne wspomnienia z dzieciństwa sprawiają, że wciąż balansuje na skraju przepaści. Po piętach depczą mu śledczy z wydziału spraw wewnętrznych. A on wspólnie z koleżanką po fachu próbuje rozwiązać zagadkę najpotworniejszych morderstw we współczesnej historii Szwecji. Czy mają do czynienia z chorobliwą nienawiścią do kobiet, rasizmem, a może z handlem ludźmi? Pewne jest jedno: zginą kolejne kobiety, jeżeli nie uda im się odnaleźć mordercy.

330353-352x500

Hugh Howey „Zmiana” (1 egz.) Uwaga, drugi tom cyklu!

Przyszłość, mniej niż pięćdziesiąt lat od dnia dzisiejszego.

Świat nadal jest taki, jakim go znamy, a czas wciąż biegnie swoim dawnym rytmem.

Prawda jest jednak taka, że nasz czas się kończy.

Garstka wpływowych ludzi wie, co nas czeka. Przygotowują się. Próbują nas ochronić.

Wyznaczają dla nas ścieżkę, z której już nigdy nie zdołamy zawrócić.

Ścieżkę, która poprowadzi do zniszczenia; ścieżkę, która zawiedzie nas głęboko pod ziemię.

Karty historii silosu czekają, by je zapisać.

Nasza przyszłość wkrótce się zacznie.

403060-352x500

Hugh Howey „Pył” (1 egz.) Uwaga, trzeci tom cyklu!

KAŻDY POCZĄTEK MA SWÓJ KONIEC

Powstanie dobiegło końca. Mieszkańcy silosu 18 uczą się żyć w nowej rzeczywistości.

Niektórzy akceptują zmiany, inni obawiają się nieznanego.

Nikt z nich nie ma kontroli nad własnym losem.

Silosowi wciąż zagrażają ludzie dążący do jego zniszczenia, a Jules wie, że musi ich powstrzymać.

Bitwa o silos została wygrana.

Wojna o ludzkość dopiero się rozpoczyna.

411615-352x500

Tadeusz Oszubski „Miłość” (1 egz.)

Do pewnej bydgoskiej galerii sztuki trafiają akty pięknej rudowłosej kobiety. Z pozoru zwykłe obrazy stają się przyczyną serii okrutnych zabójstw.

W centrum dramatycznych wydarzeń znajduje się Jan Wirski – właściciel restauracji, miłośnik dobrej kuchni i kinoman. Wirski, który po latach wrócił do rodzinnego miasta, pragnie spokojnego życia, lecz jego mroczna przeszłość i rodzinne koneksje sprawiają, że musi się zająć rozwiązaniem ponurej zagadki wstrząsających Bydgoszczą zbrodni.

Co wspólnego mają ze sobą córka senatora, alkoholik malujący szyldy, młody gangster i jego ukochana żona? Jak daleko każde z nich może się posunąć w imię miłości, uczucia, które nie tylko uwzniośla, ale też zabija?

424648-352x500 x2

Conn Iggulden „Władcy łuku” (2 egz.) Uwaga, drugi tom cyklu!

Długo trzeba było czekać na zgromadzenie plemion Mongołów, lecz w końcu Temudżyn z Wilków, który przybrał imię Dżyngis-chan, otrzymuje tytuł najwyższego przywódcy wraz z przysięgą wierności, którą składają mu poddani. Teraz może rozpocząć proces jednoczenia wszystkich, niegdyś walczących ze sobą ludów w jedną armię i jeden naród. Nie będzie to jednak łatwe.

Dżyngis-chan musi dopilnować, by plemiona, którymi przewodzi, nie rozproszyły się po obcym terenie, lecz wspólnie uderzyły w armię wroga. Wiąże się to także z koniecznością zażegnania sporów w niespokojnych szeregach dowodzonych przez mongolskich generałów, prowadzenia mediacji między unoszącymi się ambicjami braćmi chana, a nawet powściągliwości w stosunku do dorastających synów. Młody wojownik, który przerodził się w wybitnego dowódcę wielotysięcznej zwycięskiej armii, musi się jeszcze nauczyć, jak zostać wielkim chanem narodów różnych ras i wyznań.

449336-352x500 x3

Brian McClellan „Jesienna republika” (3 egz.) Uwaga, trzeci tom cyklu!

W bogactwie, niesamowitego świata, który miesza magię z technologią, kto może stanąć przeciwko magom, którzy kontrolują proch i kule?
Stolica upadła…
Tamas wraca do ukochanego kraju. Jednak po raz pierwszy w historii stolica została przejęta przez okupantów. Jego syn zaginął, sojusznicy są nie do odróżnienia od wrogów, obiecane wsparcie nie nadciąga.
Armia podzielona…
Wojna z Kezem trwa. Przez brak zdecydowanych i twardych przywódców, armia Adro zwraca się przeciw sobie. Inspektor Adamat, skuszony obietnicami odnalezienia porwanego syna, zostaje wciągnięty w sam środek nowego buntu.
Cała nadzieja w jednym…
Taniel Dwa Strzały ścigany przez ludzi, o których niegdyś myślał jak o przyjaciołach, jest jedyną nadzieją na wyjście z wojny bez totalnego zniszczenia…

Regulamin konkursu

 1. Organizatorem konkursu jest właścicielka bloga tanayah czyta. Nagrody sponsorują: Wydawnictwo Literackie, Vesper/In Rock, Czarna Owca, Czwarta Strona oraz serwis Granice.pl.
 2. Konkurs trwa od 17.04. do 27.04. włącznie (do godziny 23.59).
 3. Aby wziąć udział w konkursie, należy odpowiedzieć na pytanie: Z jakim książkowym bohaterem byś mnie sparował(a) i dlaczego? Ważne jest uzasadnienie 🙂 Do kogo Waszym zdaniem pasuję? A może kojarzycie do kogo wzdycham? 😉 Jeśli chodzi o książkowe postacie jestem poligamistką, ale… Ponoć to nie jest zdrada, jeśli oni pochodzą z innych książek 😀
 4. Odpowiedzi umieśćcie w komentarzu pod tą notką. Dopiszcie też koniecznie, o który tytuł walczycie! Jedna osoba może wybrać jeden tytuł.
 5. W zgłoszeniu w odpowiednim polu wpiszcie swój adres e-mail, żebym mogła się skontaktować ze zwycięzcami (których będzie aż dwudziestu!).
 6. Komisja konkursowa jest bardzo mała i składa się ze mnie 😉 Nagrodzę najbardziej kreatywną/zabawną/fajną odpowiedź. Popuśćcie wodze fantazji!
 7. Po wyłonieniu zwycięzców umieszczę na blogu oraz na moim fanpage’u informację o wyniku.
 8. Potem pozostanie mi tylko czekać na Wasze adresy. Książki będą wysyłane wyłącznie na terenie Polski.

To co? Trzymam za Was kciuki i mam nadzieję, że konkurs Wam się spodoba i będziecie się bawić równie pysznie jak ja, gdy to wszystko wymyślałam 😀 Powodzenia!

Rozwiązanie konkursu:

konkurs na 1000

Gratulacje! Czekam na Wasze dane pod adresem: karolina.sosnowska88[at]gmail.com

36 myśli w temacie “Wielki konkurs z okazji 1000 polubień strony tanayah czyta!

 1. O rety, podejrzewam, że pewnie chciałabyś się sparować z którymś z książkowych bohaterów pióra R. Mroza 🙂 Ale że nie znam ich zbyt dobrze (a nawet prawie wcale) nie będę się wydurniać i wymyślę swojego. Zaproponuję Ci Vuko Drakkainena z „Pana Lodowego Ogrodu”. Nie wiedzieć czemu, on pierwszy przyszedł mi na myśl. Jest taki nieustraszony i bezkompromisowy. Taki prawdziwy wojownik – podejrzewam, że byś się z nim nie nudziła. A Ty chyba lubisz różne niebezpieczne misje (np. podejmujesz się tylu wyzwań blogowych i tak olbrzymiego konkursu) 😀 Tak to widzę. Ja tam sama bym chciała spiknąć się z Vuko, więc zazdroszczę sobie tego pomysłu 😉 Ale wypadło na Ciebie.

  A za tę parę Vuko-Karolina chętnie przyjęłabym „Pył”, bo mam już dwa tomy i brakuje mi właśnie trzeciego. Byłoby świetnie! Poza tym… czekam kto wymyśli Ci lepszego partnera od Vuko 😀

  luka6eva@gmail.com

 2. Waxilium Ladrian ze „Stopu Prawa”. Co prawda sama bym go sobie najchętniej wzięła, ale podejrzewam, że z podobych powodów pasowałby Tobie. Po pierwsze – zacznę materialistycznie, ale to jest, kurde, ważne! – jest bogaty i ma duży dom. A w nim bibliotekę z kominkiem i wszystkimi niezbednymi do czytelniczego życia rzeczami, co więcej, zna wartość świętego spokoju i chwili sam na sam z książką, więc na pewno nie będzie Cię od czytania odrywał, co więcej, chętnie poczyta siedząc obok. Po drugie, jest cholernie przystojny w wersji jak z dzikiego zachodu, tylko przeniesionej na dziewiętnastowieczne salony. Po trzecie, jest twardzielem z duszą romantyka, więc jak kocha, to na zawsze. Po czwarte, jak trzeba to i całe miasto sam obroni, ma moce pozwalające mu latać jak superman, więc randka w świetle księżyca na dachu najwyższej wieży na życzenie.
  I w ogóle powinno być takich więcej!

  A z ksiązek chciałabym Doriana Graya, mail: vyar@interia.pl (:

 3. Gratulacje z tak wyjątkowej okazji! :)))

  A co partnera, to oczywiście Forst! Ponieważ:
  1. To bohater z książek Twojego ulubionego Autora.
  2. Oboje lubicie kraciaste koszule 🙂
  3. Wyobrażam sobie, że Wiktor posturą przypomina Tomka 😉 A do Ciebie pasuje właśnie taki solidny, „męski” typ, na którym mogłabyś się pewnie wesprzeć (od razu mi się przypomniało hasło mojej kuzynki dot. mojego ex: „Wesprzeć się wesprzesz, ale się obalisz!” 😀 )

  Ostatnio marzę o książce „Historia pszczół” 🙂

 4. Oczywiście najłatwiej można było by stwierdzić że Ty to taka Chyłka. Hm. Ale to jest zbyt oczywiste. Dlatego chętnie bym widziała w Tobie księcia Dracule. A dlaczego zapytasz. Powodów jest mnóstwo. Dracula, Brama Stokera to klasyka, a ty z racji wykształcenia miałaś dużo z nią do czynienia. Dracula to mroczne, ciemne, ciężkie klimaty czyli coś co lubisz muzycznie. No bo z jaką inną książką może kojarzyć sie Iron Maiden czy zespół twego lubego. Na domiar tego wszystkiego Dracula to krwiopijca. Podobnie jak ty. Wypijasz, wyśsiewasz całą kree z książek a dzięki temu przedłużasz swój żywot. A na koniec podobna jesteś do Draculi bo wszyscy się w nim kochają ale nikt o tym głośno nie mówi. Skoro temat mroczny to ja walczę o książke.Magdaleny Knedler Nic oprócz strachu. Ale nie to najważniejsze. Najważniejsza to ta liczba. Gratuluje 1000 z okładem. Gratuluje i życze kolejnego tysiaka. Ba. Pierwszego miliona. Tak życze ci bycia milionerką (książkową). Super ze jestes.

  • Ale ja pytałam o to, kto by do mnie pasował do pary (związku, romansu, czegokolwiek) 😀 Ale dobrze, zaliczę tę odpowiedź, to o Chyłce mnie ujęło, chociaż nijak nie mogę pretendować do jej świetności 😀

   Dziękuję za życzenia i życzę powodzenia! ❤

 5. A ja wybiorę Ci przyjaciółkę 😛 Myślę, że mogłabyś się zaprzyjaźnić z Vianne, która jest główną bohaterką „Czekolady” 😀 bo pewnie jak większość, uwielbiasz pałaszować przepyszne smakołyki, a ktoś kto potrafiłby dobrać odpowiednią pralinkę na każdą okazję oraz stan emocjonalny danej chwili, jest na wagę złota 🙂 a po drugie to fajnie mieć przyjaciółkę, która ma w sobie „coś” magicznego, czasem zwariowanego i oczywiście pełną spiżarnie czekolady hahaha ogólnie Vianne jest sympatyczną postacią, która szybko potrafi zjednać sobie inne osoby, a z tego co zaobserwowałam w czasach studenckich również nie masz z tym problemu, tak więc dogadałybyście się 😀 Chętnie powalczyłabym o „Takie życie tylko w Neapolu”, bo uwielbiam podróż po różnych kulturach 🙂

  • Dzięki za odpowiedź! Faktycznie, chętnie bym się zaprzyjaźniła z Vianne, wydała mi się taką ciepłą osobą 🙂 A i smakołykami stanowczo bym nie pogardziła 😀

   Powodzenia!

 6. Kochana! Gratuluję Ci 1000 polubień strony, to niesamowity wynik! Ale w sumie… nie ma się co dziwić, w końcu Tobie się to należy jak nikomu!
  A sparowałabym Cię z Konstantym z „Morfiny”, ale o książkę nie walczę :*

 7. Ponieważ odczuwam misję nienachalnego nawrócenia Cię na prozy Hrabala ;), to pozwolę sobie zapoznać Cię w sposób nienachalny i pełen staroświeckiej elegancji z żołnierzem Jego Cesarskiej Mości, stryjem Pepinem. Siądziecie sobie nieopodal budynków browaru, pod gruszą albo innym dającym przyjemny cień drzewem, i stryj Ci co nieco poopowiada. Puszczaj mimo uszu wszystkie historie o higienie płciowej (bo takie będą, stryj niestety uważa się za eksperta), a jeśli w pobliżu kręci się jakiś szpicel krzycz głośno, że stryj opowiada o złym ustroju burżuazyjnym. Ale poza tym gwarantuję, że wciągnie Cię ten dziwny realno-magiczny świat z pogranicza prawdy, snu i zmyślenia. I niewykluczone, że jak tak będziecie siedzieć, przyjdzie jakiś kot i ułoży Ci się na kolanach.

  Właściwie nie wiem, czy to odpowiada znaczeniu „sparowania”, bo poprzestaję na znajomości, bez żadnych tam aluzji, ale tak właśnie :). I niech będzie, że ze wszystkich propozycji konkursowych ustawię się w kolejce po powieść Mroza ;).

  No i przede wszystkim: gratulacje! Lubiana z Ciebie osoba 😉 (w sumie nic dziwnego!).

 8. Składam serdeczne gratulacje i z tak wyjątkowej okazji myślę, że sprawię Ci wielką przyjemność przydzielając Ci jako partnera prokuratora Teodora Szackiego, ponieważ chyba gdzieś wyczytałam, że to jedna z Twoich książkowych miłości i że zakupiłaś sobie nawet własną Trylogię Miłoszewskiego, żeby ją ustawić na nowym regale 😉
  A książka, w której myślę, że mogłabym się zakochać, to „Historia pszczół” – a jeżeli będzie „zajęta”, to „Nic oprócz strachu” (i jeszcze kilka innych też się do mnie ewentualnie uśmiecha) 😀
  Pozdrawiam 🙂

 9. Myślę, że nie będziesz miała nic przeciwko, jeśli zeswatam Cię z panem Darcym z „Dumy i uprzedzenia”. Może bywa czasami nieco niedostępny, ale to pewnie tylko efekt angielskiego wychowania, gdzie nie przystoi mężczyźnie okazywanie uczuć. Dżentelmenów brakuje współcześnie, a tak dobrze jest poczuć się damą i mimo tego całego gadania o równouprawnieniu, pozwolić się traktować w wyjątkowy sposób 🙂 Jako osoba kochająca książki, masz pewnie w sercu dużo wrażliwości i romantyzmu, dlatego przystojny, inteligentny, świadomy własnej wartości pan Darcy pasuje idealnie 🙂 O mezaliansie nie ma co myśleć, w końcu przeniosłabym go do współczesnych czasów 😉
  Proszę o książkę „Nic oprócz strachu”
  e-mail: obliczarozy@wp.pl
  Pozdrawiam i gratuluję ponad 1000 polubień 🙂

  • Taaak, ten niby chłód pana Darcy’ego mnie bardzo fascynował 😉 Ach, która się nie kocha w panu Darcym?!

   Dziękuję za miłe słowa i życzę powodzenia w konkursie 🙂

 10. Obiecałam sobie nie czytać innych odpowiedzi żeby się nie sugerować. Ciekawe czy się powtórzę.
  Mi jakoś od razu przed oczami stanął prokurator Szacki.
  Typowo męski facet i w dodatku z charakterem. Ambitny i z przekąsem, mądry choć lekko naiwny, samotnik z potrzebą bycia z kimś (do czego się nie przyzna), wczorajszy a pomimo to pociągający i seksowny. Dobra rozmarzyłam się 😛
  Pasuje Ci taki typ niepokorny, z nim nigdy nie byłoby nudno a jako kobieta z pasją zawsze byłabyś ciekawa, nieodkryta do końca jak książka zaczęta i nieskończona.

 11. Długo się zastanawiałam z jakim bohaterem literackim mi się kojarzysz i z jakim mogłabyś być i tak przewrotnie wybrałam… robota. Robot nazywa się bardzo osobliwie, bo Fyler 13B-445-K i pisał o nim Harry Harrison w zbiorze opowiadań „Wojna z robotami”. Wybrałam Fylera, bo on tak jak Ty był bibliotekarzem i łapczywie chciał poznawać świat, tak samo jak Ty łapczywie pochłaniasz książki. 🙂
  Historia Fylera kończy się dosyć tragicznie, bo chciał sięgnąć tego, czego doświadczyć mogą tylko ludzie, a mianowicie miłości. Oczywiście udało mu się to, ale na końcu Fylerowi pęka serce (a właściwie pompa smarownicza) i myślę, że gdybyś Ty nagle nie mogła więcej czytać, to i Tobie pękłoby serce, bo widzę jaką wartość ma dla Ciebie literatura i że jest jedną z Twoich największych miłości. 🙂
  Dzieci by z tego związku nie było, ale książek i radości ze wspólnego czytania całe mnóstwo. 🙂

  Chętnie przygarnęłabym „Historię pszczół”. 🙂
  beabe899@gmail.com

 12. Nie, nie sparuję Cię z Zordonem. Zordon należy do Chyłki. Ani z Forstem, bo on… w sumie nie należy już (czy jeszcze) do Szrebskiej, ale i tak nie. Nie sparuję Cię z Szackim, ani z bohaterem książek Nesbo. Dla Ciebie przygotowałem specjalnego kandydata. Otóż Twoim wybrankiem jest… Hrabia Olaf! Bardzo przystojny starszy pan z serii książek Daniela Handlera „Seria niefortunnych zdarzeń”. Otóż Olaf pasuje do Ciebie wręcz idealnie. Jest on jakże typowym staruszkiem. Ma piękne siwe włosy (pewnie używa tego nowego szamponu Heden Szołders!) oraz pojedynczą brew (oczyma wyobraźni widzę Wasze wspólne igraszki – leżycie w łożu, świece, szampan, a ty w dłoni trzymasz… pęsetę i mu ładnie brew wyskubujesz!). Razem zajmujecie się unicestwianiem świata z idiotów. Nie przyjmujecie do swojego grona przyjaciół byle kogo, macie podobne poczucie humoru i cóż… podobne spostrzeżenia na świat, so…

  A na co dzień knujecie intrygi jak pozbawić majątku Baudelaire’ów i Bagiennych. No tak… to naprawdę realistyczna wizja. Olaf, Karolina i cyjanek w tle. ♥ Praktycznie identyczne charakterki i ten sam cel w życiu – unicestwić tych, którzy stoją na drodze do szczęścia. 😀

  Wybieram „Na imię mi Zack”, a me dane znasz. 😀

 13. Tak sobie myślę, że w pierwszej kolejności chciałoby się mieć przy boku jakiegoś przystojniaka, ale z takim to same kłopoty. Nawet jeśli jemu można zaufać, to już wszystkim kobietom, którego się wokół niego kręcą, niekoniecznie. I jak tu żyć w takim stresie? 😉
  Dlatego do pary wybrałam dla Ciebie Daniela Podgórskiego z cyklu kryminałów Katarzyny Puzyńskiej. To, że uwielbia podjadać ciasta mamusi i jest łagodny jak baranek nie czyni z niego safanduły! Ja Daniela bardzo polubiłam, choć z wyglądu to nie mój typ. Jest za to inteligentny, cierpliwy i takie ciepło z niego emanuje. A i na zaokrąglony brzuszek da się znaleźć sposób, bo może zacząłby z Tobą chodzić na zumbę czy siłownię 😉 Taki facet jak już pokocha, to na całe życie. Dobry z niego chłopak, a takich ze świecą szukać 🙂
  edyta.cha@wp.pl
  Wybieram książkę: „Nie oddam szczęścia walkowerem” (podoba mi się również „Ostatnia prowokacja”)
  Pozdrawiam 🙂

 14. Ja uważam, że dobrze pasowałby do Ciebie Will Herondale 🙂 Jak książkoholiczka może nie pokochać chłopaka, który oświadcza się słowami: „Pamiętam co mi kiedyś powiedziałaś. Że słowa mają moc zmieniania nas. Twoje mnie zmieniły, Tess. Uczyniły mnie lepszym człowiekiem. Życie to książka i są w niej tysiące stron, których jeszcze nie przeczytałem. Przeczytam je razem z tobą, ile się da, zanim umrę…”. Po za tym jest wysportowanym brunetem o ogromnym sercu, skazującym na cierpienie siebie, byleby najbliżsi nie cierpieli. Obroni przed każdym demonicznym niebezpieczeństwem! I czyta! 😀 Czego chcieć więcej? 😀

  „Portret Doriana Graya”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s