Podsumowanie września

No i bum! Żegnamy wrzesień, a witamy październik… Co czytałam w kończącym się właśnie miesiącu? Ile recenzji napisałam? Zapraszam na podsumowanie. Oto moje lektury:

Przeczytałam 12 książek, a połowę z nich, czyli 6, zrecenzowałam. Wśród moich wrześniowych lektur 6 tytułów napisali polscy autorzy i również 6 – zagraniczni 🙂 W tym miesiącu panuje równowaga. Jeśli chodzi o podział: popularnonaukowe – beletrystyczne, jest to 3 : 9.

Jak wyglądała średnia ocen? Całkiem wysoka, biorąc pod uwagę, że mało książek oceniam wyżej niż 7/10 – 6,5.

Tytuł najlepszej książki w tym miesiącu bezapelacyjnie zgarnia rozmowa Katarzyny Miller i Tatiany Cichockiej „Bajki rozebrane”, cudo! Muszę poczytać więcej książek Katarzyny Miller. Najsłabsza książka? Czytana na DKK biografia Bodo – a właściwie… czy to była naprawdę biografia? Informacji o aktorze jak na lekarstwo, głównie znalazłam tam opisy i recenzje filmów, w których grał, a także biogramy różnych gwiazd epoki. Oczekiwałam czegoś innego, więc ta książka sprawiła mi zawód.

Na koniec chciałam wspomnieć, że we wrześniu przeczytałam i opisałam dwie recenzyjne książki, to jest: „Rud€”, które dostałam od autorki, pani Ewy Gogolewskiej-Domagały oraz „Bóg, honor, trucizna” otrzymane od portalu dużeKa i wydawnictwa Otwartego. Dziękuję!

Szepnę na koniec, że teraz również czytam książkę, którą pewne wydawnictwo podesłało mi do recenzji, obdarzając mnie zaufaniem. To zawsze cieszy! Ta książka ma dzisiaj premierę. O czym mowa?

10609628_300521263472824_2437610252145676226_n

Tak, już niedługo na moim blogu recenzja książki „Anglicy na pokładzie” M. Kneale’a, której egzemplarz podarowało mi wydawnictwo Wiatr od morza. Wyczekujcie na wieści!

Reklamy

22 thoughts on “Podsumowanie września

    • Haha 😀 O „Doktorze Śnie” pisałam pokrótce na fejsbuku – przyzwoity King, ale zakończenie trochę skopane (co jest niestety u niego częste). Canavan to takie czytadło fantasy. Ok, ale bez głębszej myśli. I te wydumane imiona typu Sonnea…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s